Na súde 7. júla sa rozhodne, kto bude kontrolovať LA Clippers

Publikované: 13.06.2014 Autor: TASR

Shelley Sterling (manželka majiteľa Los Angeles Clippers) (Foto: SITA/AP)

Na vyššom súde v Los Angeles sa 7. júla rozhodne o tom, či bude kontrolovať basketbalový klub NBA Los Angeles Clippers doterajší majiteľ Donald Sterling alebo jeho odlúčene žijúca manželka Shelly Sterlingová. Sterlingová v prípade, že vyhrá súdny spor, je pripravená predať klub za 2 miliardy dolárov. 

Spomínaný súd rozhodne aj o tom, či 80-ročný Sterling nepríde o štatút majiteľa tímu pre duševnú neschopnosť. Sterling pôvodne súhlasil s predajom klubu do rúk bývalého výkonného šéfa Microsoftu Stevea Ballmera, ale neskôr názor zmenil. Ten údajne zmenil po tom, čo zistil, že vedenie NBA ani po predaji klubu nezruší jeho pokutu 2,5 milióna dolárov a doživotný zákaz pôsobenia v profilige.

Vedenie NBA oznámilo, že o tom, či schváli predaj klubu NBA do rúk Ballmera, bude hlasovať 15. júla. Sterling prišiel o svoju pozíciu šéfa Clippers po tom, čo sa na verejnosť dostal telefonický rozhovor s jeho priateľkou, v ktorom prejavil rasistické názory na basketbalistov tmavej pleti. Tí paradoxne tvoria aj väčšinu tímu Clippers.

 
TASR Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia