Kidd za kritiku rozhodcov s pokutou 25 000 dolárov

Publikované: 03.05.2014 Autor: TASR

Jason Kidd (Foto: SITA/AP)

Vedenie zámorskej NBA potrestalo trénera basketbalistov Brooklynu Nets Jasona Kidda finančnou pokutou 25 000 dolárov. Dôvodom trestu bola nemiestna kritika rozhodcov po piatom zápase série 1. kola play off Východnej konferencie, v ktorom Nets súperia o postup s Torontom.

Kidd sa po stretnutí sťažoval, že arbitri v závere pískali fauly iba jeho zverencom. Ako príklad údajnej zaujatosti rozhodcov uviedol, že krídelník Nets Joe Johnson mal v stredajšom zápase 23 pokusov z poľa, ale na čiaru trestného hodu sa postavil iba jedinýkrát. „Nie je predsa možné, aby hráč vystrelil na kôš 23-krát a bol pritom faulovaný iba jediný raz,“ hneval sa Kidd.

Bývalý dlhoročný hráč Dallasu, Phoenixu a New Jersey mal problémy v disciplinárnou komisiou už v priebehu sezóny. V novembri počas zápasu s Los Angeles Lakers schválne vylial na palubovku nápoj, aby tak narušil koncentráciu súpera a svojmu tímu doprial dlhší oddychový čas. Za svoj „taktický“ počin musel do pokladnice NBA prispieť sumou 50.000 dolárov.

 
TASR Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia