Aj NCAA má prvého "priznaného" homosexuála

Publikované: 10.04.2014 Autor: SITA

Už aj elitná univerzitná americká súťaž NCAA basketbalistov má svojho odvážlivca, ktorý sa otvorene priznal k homosexuálnej orientácii. Volá sa Derrick Gordon a má na starosti rozohrávku vysokoškolského tímu Massachusetts Minutemen. K preferencii rovnakého pohlavia sa prihlásil v rozhovore pre zámorskú televíznu stanicu ESPN, čím napodobnil Jasona Collinsa, ktorému patrí v tomto smere prvenstvo v profesionálnej NBA.

Gordon bol v práve skončenej sezóne s priemerom 9,4 bodu na zápas štvrtým najlepším strelcom mužstva UMass, ktoré sa prvý raz od roku 1998 kvalifikovalo na turnaj elitnej divízie. „Doteraz som žil v hanbe. Drvilo ma to,“ povedal Gordon a prezradil, že o svojom kroku sa radil s Collinsom. „Boli chvíle, keď som nemal chuť hrať basketbal. To bol najhorší pocit. Teraz som šťastný, môžem žiť slobodne,“ uviedol. Collins na sociálnej sieti reagoval komentárom: „Ďalší statočný mladý muž, ktorý iným uľahčí cestu za životom bez falše.“

 
SITA Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia