Misska Kovácsová je rada, že propaguje šport i súťaž krásy

Publikované: 14.03.2014 Autor: SITA

Noemi Kovácsová (Foto: Jozef Perháč)

S číslom päť bude o korunku novej slovenskej Miss Universe v piatok bojovať basketbalistka Noémi Kovácsová. Dvadsaťjedenročná Košičanka (nar. 14. mája 1992) je hráčkou extraligovej Cassovie.

„Ako každé mladé dievča som si chcela vyskúšať súťaž krásy. Moja mamka v ‚tichúčku‘ vždy snívala o tom, aby som raz taký casting navštívila. Spoluhráčky ma veľmi milo prekvapili reakciou. Skoro nikto ani len netušil, že sa na niečo také chystám. Keď sa to dočítali z novín a internetu, tešili sa spolu so mnou, povzbudili ma a boli na mňa pyšné. Musím však vyzdvihnúť aj trénera, ktorý ma po celý čas podporuje a akceptuje moju neúčasť na niektorých tréningoch,“ uviedla v rozhovore na oficiálnom webe Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA) 174 cm vysoká a 58 kg vážiaca basketbalistka. 

Kovácsová popri športe zároveň študuje aj pracuje. „Vyťažená som po celý rok, každý deň mám naplánovaný do minúty. Keď mám pravdu povedať, do karát mi to veľmi nehrá, ale snažím sa pre basketbal urobiť čo najviac,“ doplnila Kovácsová s mierami 90 – 61 – 93 a dodala: „Som rada, že môžem propagovať šport a zároveň aj súťaž krásy“.

 
SITA Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia