Gortat navrhuje pästné vložky ako v hokeji

Publikované: 12.03.2014 Autor: SITA

Memphis - Washington (Gortat, Marc Gasol) (Foto: SITA/AP)

Jablko v prípade poľského basketbalistu Marcina Gortata skutočne nepadlo ďaleko od stromu. Syn bývalého boxera Janusza Gortata, dvojnásobného účastníka olympijských hier, totiž navrhol vybavovanie účtov medzi hráčmi priamo na palubovke ručne-stručne.

„Dnes idete na hokej a jedno z vašich očakávaní je bitka. Rozhodcovia tam nechajú hráčom priestor na krátku pästnú výmenu. Také niečo by sa mohlo zaviesť aj v NBA. Ak by mala nejaká dvojica problém, jednoducho by sa oddelila od ostatných a počas zápasu, na pätnásť, dvadsať sekúnd, by si rozdali zopár úderov. Potom by medzi nich vstúpili rozhodcovia a bolo by po všetkom. Teraz? Na oboch čaká koniec v zápase a suspendácia. Takto by si to hneď vyriešili, fanúšikovia by navyše boli vo vytržení. Myslím si, že je to celkom pohodový nápad,“ vyjadril sa v rozhovore pre ESPN TrueHoop 29-ročný pivot Washingtonu, ktorého brat Robert sa „potatil“ a takisto je pästiar. Holohlavý Marcin meria 211 cm, váži 110 kg a prezývajú ho kladivo.

 
SITA Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia