LeBronovi je v maske teplo, vyzerá v nej divne

Publikované: 27.02.2014 Autor: SITA

LeBron James (Foto: SITA/AP)

Je v tom nepohodlne, horúco, zahmlieva sa to a basketbalista LeBron James v tom vyzerá podľa Dwyana Wada divne. Hneď niekoľko dôvodov, pre ktoré najlepší hráč súčasnosti postavil ľudí zo spoločnosti Marvel Comics pred úlohu vyrobiť najlepšiu ochrannú masku tváre všetkých čias.

„Uvidíme, s čím prídu,“ povedal krídelník Miami, ktorého k nechcenému doplnku prinútilo zranenie nosa. V stredu s maskou prvý raz trénoval, vo štvrtok v nej nastúpi na zápas NBA proti New Yorku. Pred rozhovormi s médiami si ju zase odložil, jeho spoluhráči však ochotne popísali, ako v nej vyzerá. „Ako každý iný hráč s maskou – divne. Vyzerá ako LeBron James, ktorý si pred desiatimi rokmi musel dať masku prvý raz v kariére. Iba o trinásť kíl ťažší, trochu svalnatejší a menej vlasatý,“ zavtipkoval si na účet kamaráta Dwyane Wade.

Dwyane Wade, LeBron James (Foto: SITA/AP)

James si zranenie privodil vo štvrtkovom stretnutí na palubovke Oklahomy: necelých šesť minút pred jeho koncom predviedol razantný nájazd do koša zakončený smečom, pri ktorom ho do tváre zasiahol domáci Serge Ibaka. V nedeľu potom vynechal stretnutie s Chicagom, bola to jeho druhá absencia v tejto sezóne. „A bola hrozná. Som rád, že sme zvíťazili, ale nenávidím sedieť na tribúne,“ povedal univerzálny krídelník, ktorý sa nestratí ani na rozohrávke, ani pod košom. 

James sa teší na návrat, ale nie na ochrannú masku. Pred desiatimi rokmi ju musel nosiť pre zlomeninu lícnej kosti a nebola to príjemná skúsenosť. „Je to ako hrať s niečiou rukou na tvári. Ako ďalší neželaný brániaci hráč,“ posťažoval sa James.

 
SITA Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia