Handlová zdolala Komárno, Prievidza uspela v Nitre, Svit vyhral

Publikované: 04.12.2013 Autor: denník Šport

Iskra Svit tím (Foto: Peter Jaško)

EXTRALIGOVÝ TELEGRAM

– V obvyklej pondelkovej predohrávke utrpela posledná Spišská Nová Ves debakel od vedúceho Interu (56:94).

– Handlová doma zdolala ďalšieho favorita: po prvom Interi, druhej Nitre, teraz pohorelo i tretie Komárno.

– Svit po dvoch prehrách zaknihoval prvé víťazstvo pod vedením nového chorvátskeho kouča Rudolfa Juga.

PROGRAM 18. KOLA

SOBOTA 7. DECEMBRA: Svit – Nitra, Prievidza – Handlová, Komárno – Spišská Nová Ves (18.00).

NEDEĽA 8. DECEMBRA: Banská Bystrica – Levice (18.00). Inter má voľno.

STREDA
NITRA – PRIEVIDZA 69:70(15:20, 35:38, 52:61)
EDYMAX SPU: Nuhanovič 22, Frazier 18, Sparks 7, Kosa 3, Seman 0 (Smajlagič 12, Lošonský 7, Kysela 0). Tréner: Ľ. Urban.
BC: Jefferson 17, Jašš 13, Plannthin 7, Santee 5, Brliť 0 (Guede 12, Batina 8, Klarič 8, Šturcel 0). Tréner: K. Krajnovič.
TH: 28/21 – 16/13. FAULY: 18 – 20, 5 faulov: 39. Guede. TROJKY: 4 – 9. 600. Brziak, Turčin, Bohucký. ŠTVRTINY: 15:20, 20:18, 17:23, 17:9.

Úvod zvládli lepšie hostia, ktorí v 4. min viedli 11:5 a aj prvá štvrtina sa skončila v ich prospech. V druhej sa Nitra dotiahla, chvíľu aj viedla (25:24). Skóre prvého polčasu uzavrel 7 s. pred koncom uzavrel šestkami domáci pivot Nuhanovič (35:38). Po zmene strán zasiahla nitrianskych „vysokoškolákov“ chvíľka nepozornosti, dopustili sa aj nešportového faulu a „baníci“ si tak postupne utvorili 11-bodový náskok (52:41). Hoci Lošonský v 27 min sťahoval na 58:63, do záverečnej desaťminútovky vstupovali celky za stavu 52:61. Nuhanovič v 35 min znižoval na 63:66, a o minútu a pol neskôr Sparks trojkou na 67:68. Nasledovali taktické manévre a po nich sa zo zaslúženého víťazstva radovali Prievidžania.

HANDLOVÁ – KOMÁRNO 86:81 (22:18, 44:37, 63:60)
MBK BANÍK: J. Vojtek 17, Mrviš 17, Veličkovič 12, Gudzič 12, Lehman 6 (Haviar 15, P. Vojtek 7, Ridzoň 0, Štorcel 0). Tréner: Ľ. Smačko.
MBK RIEKER COM-THERM: Myles 18, Hall 18, Bilič 15, Kozlík 8, Joyner 7 (Kovačevič 11, Šoška 2, Stojanov 2, Matej Marchyn 0, Szabó). Tréner: F. Rón.
TH: 21/20 – 21/13. FAULY: 22 – 22, 5 faulov: 37. Haviar.
TROJKY: 4 – 4. 350. Fuska, Szibilla, Kurpaš. ŠTVRTINY: 22:18, 22:19, 19:23, 23:21.

Stretnutie sa začalo v znamení domáceho tímu, ktorý sa rýchlo ujal vedenia 12:2. Hostia sa po úvodnom nápore spamätali a postupne hru vyrovnali. Dá sa povedať, že od 8. min bol priebeh až do úplného záveru vskutku vyrovnaný a ani jeden zo súperov nedokázal výraznejšie bodovo odskočiť. Komárňania v prvom polčase pôsobili troška ospalým dojmom, no bolo len otázkou času, kedy sa prejaví kvalita ich kádra. Domáci „baníci“ síce viedli takmer 90 percent času, ale „lodiarom“ sa podarilo ujať vedenia 2 min pred koncom a zdalo sa, že dokonajú obrat. Handlovčania však nekapitulovali. Aaopak, príkladne zabojovali o cenné víťazstvo. MBK už v treťom zápase v rade ukázal bojovného ducha a ako kolektív opäť predviedol kvalitný výkon.

LEVICE – SVIT 84:90 (26:27, 40:52, 57:64)
BK PATRIOTI: Lockhart 25, Klár 23, Galata 17, Obade 10, Anuna 5 (Klein 3, Vlaič 1, Matúš Marchyn 0). Tréner: L. Lutovský.
ISKRA: McNeal 27, Channels 26, S. Jankovič 14, L. Jackson 12, Findura 6 (Berkis 3, Hrkač 2, Novak 0). Tréner: R. Jugo.
TH: 27/23 – 37/27. FAULY: 24 – 24, 5 faulov: 38. Anuna – 28. Hrkač, 38. Findura. TROJKY: 7 – 3. 700. Pipíška, Hricišin, Matejčík. ŠTVRTINY: 26:27, 14:25, 17:12, 24:26.

Úvodná desaťminútovka priniesla vyrovnaný útočný basketbal. Ani jeden z tímov si nevypracoval viac ako trojbodové vedenie. To sa ale zmenilo v druhej časti a v 15. min išli hostia po ľahko získaných loptách do vedenia 40:29 a tento náskok si udržiavali prakticky až do konca prvého polčasu. V tretej štvrtine sa začalo na oboch stranách dôslednejšie brániť a Levičanom sa podarilo znížiť na 57:64. V záverečnej časti siahli Patrioti na dno svojich síl, 2 min pred klaksónom dokázali znížiť na 75:78. Aj v samotnom závere mali domáci niekoľko príležitostí na vyrovnanie, no skúsenejší tím Podtatrancov zvládol koncovku lepšie.

PONDELOK
SPIŠSKÁ NOVÁ VES – INTER 56:94 (20:25, 12:14, 15:25, 9:30)
BK 04 AC LB
: Hovaňák 15, Baldovský 13, Evans 11, Strzelecki 6, Sek 3 (Znanec 6, Krajňák 2, Brutovský 0, Osvald 0, Bečarik 0). Tréner: M. Černický.
BK INCHEBA BRATISLAVA: Graham 17, Baťka 17, Starosta 13, Bílik 9, Williams 3 (Miloševič 12, Kuffa 8, Harrison 7, Famutimi 6, Musil 2, Novysedlák 0, Očenáš 0). Tréner: O. Meleščenko.
TH: 20/11 – 17/12. FAULY: 19 – 17, 5 faulov: 33. Znanec. TROJKY: 1 – 8. 600. Brziak, Tomašovič, Doušek. ŠTVRTINY: 20:25, 12:14, 15:25, 9:30.

Stretnutie posledného s prvým družstvom tabuľky bolo v úvode pomerne vyrovnané. Do mierneho trháku sa dostali hostia až v závere štvrtiny. Podobný priebeh mala i druhá časť zápasu. Polčasových 32:39 síce nehovorilo o skvelom basketbale, ale dávalo šancu domácim na dobrý výsledok. Pre druhý polčas však hráči Interu zlepšili streľbu z poľa a odskočili domácim na rozdiel 17 bodov. V záverečnej časti Spišiaci už fyzicky nestačili ambicióznemu súperovi a zápas jasne prehrali.

18 Detroit Pistons 10/14 41,67%
19 Minnesota Timberwolves 10/14 41,67%