Komárno zlomili v obrane

Publikované: 02.12.2013 Autor: denník Šport

Pavol Lošonský (Foto: Pavol Lošonský)

Duel medzi tretím Komárnom a druhou Nitrou priniesol presne taký basketbal, aký v našich halách radi vídame: atraktívny, dynamický, takticky vyspelý, okorenený kvalitnými individuálnymi výkonmi. Domáci lodiari napokon prehrali 76:81, čo je pre nich o to nepríjemnejšie, že majú na konte už päť prehier a zväčšila sa ich strata na vedúce duo Inter (bilancia 12–3) a Nitra (11–3).

Duel sa lámal v tretej časti. Komárno do nej vstúpilo s miernym náskokom za stavu 46:40, no prehralo ju 6:17. Nitra načisto prevzala iniciatívu. Tieto momenty analyzoval krídelník víťazného tímu Pavol Lošonský: „Musím vyzdvihnúť výkon Peťa Semana, ako bránil Kovačeviča. Ten sa nedostal k žiadnym ľahkým strelám. Ubránil ho už aj vďaka skúsenostiam, keď vedel, ako riešiť clonu, či ju podbehnúť alebo ju riešiť zvrchu. V obrane sa ten zápas zlomil. Komárno nemalo ľahké strely, zvonku im nepadalo, pod košom sa nevedeli chytiť. My sme stále hrali to isté, dali sme nejaké koše, na súperovi už bolo vidieť aj nervozitu, že mu to nepadalo, čo viedlo k ďalším stratám a chybám.“ Komárno síce potom ešte dokázalo vyrovnať, no stíhacia jazda ho stála veľa fyzických aj psychických síl, ktoré chýbali v závere.

Víťazstvo je pre Nitranov o to dôležitejšie, že sa udržali v tesnom závese za vedúcim Interom a naopak, odpútali sa práve od Komárna.„Určite sa pozeráme aj na tabuľku, ako nás môže výsledok posunúť nahor či nadol, ale na každý zápas sa dívame jednotlivo. Tabuľka sa pred play-off ešte poriadne premieša, nemyslím, že zostane takéto poradie,“ hovorí adept na reprezentačný dres, ktorý v uplynulej sezóne v drese Leicestru získal anglický titul, pohár i ligový pohár. Po ročnej odmlke sa vrátil do extraligy, a tak môže porovnávať: „Je škoda, že ostatné kluby nemajú rozpočet na takej úrovni ako štyri najlepšie. Je veľký rozdiel hrať proti Leviciam či Spišskej a proti Interu a Komárnu. Nedá sa to príliš porovnávať. A to ma trošku mrzí, lebo keď som bol v Spišskej, bolo to vyrovnanejšie. Ale vravím, najlepšia štvorica-pätica má svoju kvalitu a bude to ešte zaujímavé.“ 

 


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

INT INT 26.09.2020 SNV SNV
LEV LEV 26.09.2020 PDA PDA

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV