Kováčik: Mohlo to byť aj horšie

Publikované: 02.12.2013 Autor: denník Šport

Maroš Kováčik (Foto: jäzva)

V kvalifikácii ME basketbalistiek, ktorých záverečný turnaj sa v roku 2015 uskutoční v Maďarsku a Rumunsku, si naše reprezentantky v júni 2014 zmerajú v A-skupine sily s Poľskom, Slovinskom a Luxemburskom.

„Žreb mohol dopadnúť aj horšie. Dôležité je totiž, že sme sa v skupine vyhli Ruskám,“ komentoval včerajší mníchovský žreb nový tréner basketbalistiek Slovenska Maroš Kováčik. „Ale nič ľahké nás nečaká, tak Poľsko, kde je niekoľko euroligových tímov a špičkové basketbalistky hrajú aj inde v zahraničí, takisto aj Slovinsko môžu postaviť silné tímy. Pre nás bude dôležité okrem dobrej športovej formy, aby sme mali k dispozícii všetky najlepšie hráčky, lebo ich výber nie je široký. Náš jasný a jediný cieľ je postup na ME.“ 

Zo šiestich kvalifikačných skupín, štyri sú štvorčlenné a tri trojčlenné, postúpia na ME víťazi a päť najlepších tímov z druhých miest (dovedna 11 krajín). Účastníkmi záverečného turnaja, na ktorom sa predstaví až 20 výberov, už sú Maďarsko, Rumunsko (ako organizátorské krajiny), Grécko (vyhralo prvú fázu kvalifikácie) a šesť najúspešnejších družstiev z tohtoročných ME – Španielsko, Francúzsko, Turecko, Srbsko, Bielorusko a Česko, ktoré čaká štart na MS 2014.

Zloženie kvalifikačných skupín ME basketbalistiek 2015 – A-skupina: Poľsko, Slovensko, Slovinsko, Luxembursko; B-skupina: Litva, Veľká Británia, Belgicko, Macedónsko; C-skupina: Lotyšsko, Taliansko, Estónsko, Portugalsko; D-skupina: Ukrajina, Čierna Hora, Nemecko, Fínsko; E-skupina: Švédsko, Rusko, Holandsko; F-skupina: Bulharsko, Chorvátsko, Izrael.

Termíny kvalifikačných zápasov systémom doma – vonku v štvorčlenných skupinách (týka sa teda i Slovenska) sú 8., 11., 15., 18., 22. a 25. jún 2014.

 


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

LUC LUC 76:77
10.02.2021
INT INT
HAN HAN 106:103
10.02.2021
SVT SVT
LEV LEV 88:85
10.02.2021
SNV SNV
PDA PDA 95:76
27.02.2021
HAN HAN
SNV SNV 65:71
27.02.2021
SVT SVT
LEV LEV 111:102
27.02.2021
LUC LUC
LUC LUC 03.03.2021 SNV SNV
SVT SVT 03.03.2021 PDA PDA
HAN HAN 03.03.2021 INT INT
SNV SNV 06.03.2021 PDA PDA
INT INT 06.03.2021 SVT SVT
LEV LEV 06.03.2021 HAN HAN

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 Patrioti Levice 15/9 62,50%
2 Inter Bratislava 16/11 59,26%
3 Spišskí Rytieri 16/12 57,14%
4 BKM Lučenec 15/13 53,57%
5 Iskra Svit 13/12 52,00%
6 BC Prievidza 9/16 36,00%
7 MBK Baník Handlová 8/19 29,63%

ScoreBoard ...

YAK YAK 67:72
21.02.2021
RBK RBK
SNV SNV 48:52
27.02.2021
UMB UMB
BPP BPP 36:79
27.02.2021
SKP SKP
UMB UMB 05.03.2021 BPP BPP
SNV SNV 13.03.2021 BPP BPP
SKP SKP 13.03.2021 UMB UMB
PNC PNC 13.03.2021 YAK YAK
SAM SAM 13.03.2021 RBK RBK

Skupina o 1.-4.miesto ...

# Tím V/P %
1 Piešťanské Čajky 8/2 80,00%
2 MBK Ružomberok 7/3 70,00%
3 YOUNG ANGELS Košice 3/7 30,00%
4 ŠBK Šamorín 2/8 20,00%

Skupina o 5.-8.miesto ...

# Tím V/P %
1 BK ŠKP 08 Banská Bystrica 10/0 100,00%
2 BAM Poprad 6/4 60,00%
3 BK ŠK UMB Banská Bystrica 4/5 44,44%
4 ŠKBD Spišská Nová Ves 0/11 0,00%

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 Piešťanské Čajky 13/1 92,86%
2 MBK Ružomberok 12/2 85,71%
3 YOUNG ANGELS Košice 11/3 78,57%
4 ŠBK Šamorín 8/6 57,14%
5 BK ŠKP 08 Banská Bystrica 6/8 42,86%
6 BAM Poprad 4/10 28,57%
7 BK ŠK UMB Banská Bystrica 2/12 14,29%
8 ŠKBD Spišská Nová Ves 0/14 0,00%