V šlágri kola uspela Nitra, Svit podľahol Prievidzi o bod

Publikované: 30.11.2013 Autor: denník Šport

Prievidza fanúšikovia (Foto: Patrik Štrba)

EXTRALIGOVÝ TELEGRAM

– Šláger kola sa hral v Komárne. Nitra v ňom, po stredajšom zaváhaní s majstrovským Interom, zdolala aspoň vicemajstra.

– Handlová dlho držala krok s Interom. Vďačí za to aj parádnej trojkovej streľbe, keď v koši skončilo 11 z jej 23 pokusov.

– Prievidza aj druhý raz v sezóne zdolala Svit. Prvý raz mu nadelila 102:82, teraz však vyhrala o jediný bod.

PROGRAM 17. KOLA

PONDELOK 2.DECEMBRA: Spišská Nová Ves – Inter (18.00).
STREDA 4. DECEMBRA: Levice – Svit, Handlová – Komárno, Nitra – Prievidza (všetky 18.00). Banská Bystrica má voľno.

INTER – HANDLOVÁ 70:62 (18:15, 32:33, 50:48)
BK INCHEBA BRATISLAVA:
Graham 15, Williams 12, Baťka 11, Bílik 6, Starosta 2 (Miloševič 11, Famutimi 6, Harrison 5, Kuffa 2, Musil 0). Tréner: O. Meleščenko.
MBK BANÍK: Mrviš 21/3 trojky, J. Vojtek 15, Gudzič 9/3, Veličkovič 9, Štorcel 5 (Ridzoň 3, Haviar 0, Kiss 0, P. Vojtek 0, Mátych 0, Lehman 0). Tréner: Ľ. Smačko.
TH: 33/25 – 12/9. FAULY: 16 – 25, 5 faulov: 32. Mrviš. TROJKY: 3 – 11. 650. Tomašovič, Pipíška, Matejčík. ŠTVRTINY: 18:15, 14:18, 18: 15, 20:14.

Keď Inter v úvode viedol 6:0, zdalo sa, že bez problémov naplní predzápasové prognózy. Lenže hostia sa postupne rozohrali. Pomohli ďalekonosné strely aj Mrvišova energia a „baníci“ na moment aj vyhrávali (13:12). Inter vypadol z rytmu, kopil chyby a pôsobil ospalým dojmom. Hostia to využili a v šestnástej minúte mali navrch o osem bodov (31:23). Interisti do prestávky skorigovali, ale ani po zmene strán sa neprebudili, a tak v 27. minúte prehrávali 39:46. Kto po víťazstvách v Nitre a Prievidzi čakal žlto-čiernu smršť, musel byť sklamaný. Až v úplnom závere prevážili kvality a skúsenosti Bratislavčanov. Grahamov kôš po ťažkej strele zo záklonu, Kuffov blok a Williamsova presná ruka z trestných hodov napísali bodku za „povinným“ víťazstvom aktuálneho lídra.

KOMÁRNO – NITRA 76:81 (19:23, 46:40, 52:57)
MBK RIEKER COM-THERM:
Myles 15, Kozlík 15, Šoška 11, Kovačevič 10, Joyner 2 (Bilič 12, Hall 11, Szabó 0, Stojanov 0). Tréner: F. Rón.
EDYMAX SPU: Frazier 28, Nuhanovič 10, Sparks 8, Seman 7, Kosa 5 (Smajlagič 16, Lošonský 7, Kysela 0). Tréner: Ľ. Urban.
TH: 24/19 – 22/16. FAULY: 20 – 23, 5 faulov: 39. Bilič, 40. Kozlík – 38. Kosa. TROJKY: 7 – 5. 800. T.Lukáč, Turčin, Šarišský.ŠTVRTI­NY: 19:23, 27:17, 6:17, 24:24.

Keď v polovici prvej štvrtiny bolo 2:14, každý vedel, akou silou Nitra disponuje. Postupne však ukázalo svoje kvality aj domáce Komárno, ktoré prinútilo hostí k time-outu v dvanástej minúte za stavu 25:25. Domáci však aj naďalej produkovali lepší basketbal a vďaka tomu o tri minúty neskôr svietilo na ukazovateli 35:27. Osembodový rozdiel bol medzi súpermi aj v devätmástej minúte , keď Komárno vyhrávalo 46:38. Tretia štvrtina však bola plná nepresností a keďže aj strelecky skúpa najmä pre Komárno, hostia otočili a v 29. minúte viedli pre zmenu oni 57:50. Komárno ešte vyrovnalo na 61:61, no trojka Sparksa tri minúty pred koncom upravovala stav na 74:67 pre Nitranov, ktorí už záver duelu zvládli.

SVIT – PRIEVIDZA 70:71(21:18, 33:39, 52:54)
BK ISKRA:
Channels 19, McNeal 17, Jankovič 14/3 trojky, Jackson 12, Findura 0 (Berkis 5, Hrkač 2, Novak 1). Tréner: R. Jugo.
BC: Guede 14, Klarič 8, Jefferson 5, Santee 5, Podhorský 2 (Plannthin 16/3), Brliť 10, Jašš 8, Šturcel 3). Tréner: K. Krajnovič.
TH: 33/19 – 23/13. FAULY: 21 – 26, 5 faulov: 40. Hrkač – 39. Santee, 40. Guede. TROJKY: 3 – 8. 550 . Brziak, Kurpaš, Perečinský.ŠTVRTI­NY: 21:18, 12:21, 19:15, 18:17.

Stretnutie lepšie začali svitské „medvede“, ktoré v šiestej minúte vyhrávali na prievidzskými „baníkmi“ o deväť bodov (17:8). Postupne sa hra vyrovnala a v závere druhej štvrtiny dvoma úspešnými trojbodovými pokusmi odskočili Prievidžania na konečné polčasové vedenie 39:33. Tretia desaťminútovka sa niesla znamení mierneho vedenia „baníkov“. V záverečnej štvrtine v 34. minúte po strele chorvátskeho podkošového bojovníka Klariča viedla Prievidza už 64:56. Lenže Svit podporovaný vynikajúcim obecenstvom sa nevzdával, a tak 150 sekúnd pred koncom vyrovnal na 64:64. V záverečnej dráme vyhrali o jeden bod hostia. V stretnutí dominovali predovšetkým obrany a zo štatistík kričia nepremenené trestné hody obidvoch družstiev.

BANSKÁ BYSTRICA – SPIŠSKÁ NOVÁ VES 99:67 (31:23, 54:37, 77:58)
ŠKP:
Petrič 26, Dorazil 21, R. Grznár 10, Rendla 10, Žiak 3 (Koczkáš 23/3 trojky, Treml 4, Cvitanovič 2). Tréner: Ľ. Doušek.
BK 04 AC LB: Baldovský 13/3, Strzelecki 13, Hovaňák 8, Evans 6, Brutovský 0 (Znanec 17, Š. Bečarik 5, Osvald 3, Krajňák 2, Antoni 0).Tréner: M. Černický.
TH: 14/13 – 10/4. FAULY: 15 – 19, 5 faulov: 38. Cvitanovič. TROJKY: 5 – 9. 400. Szibilla, R. Hricišin, Bohucký. ŠTVRTINY: 31:23, 23:14, 23:21, 22:9.

Stretnutie sa nieslo v duchu poznámky jedného z funkcionárov, že súper „musel“ na toto stretnutie pricestovať a domáci ŠKP „musel“ vzhľadom na súčasné rozloženie síl zvíťaziť. ŠKP si od začiatku budoval náskok, v devätnástej minúte bol stav už 52:37 a pätnásťbodové vedenie domácich dávalo tušiť, že nakoniec pôjde iba o výšku skóre. Hralo sa bez obrán a koše padali jedna radosť. Strelecky sa blysol pivot Petrič, ktorý sa predstavil domácim divákom po prvýkrát. Sniper Grznár tentoraz pripravoval pozície pre spoluhráčov, pripísal si trinásť asistencií. V 34. minúte domáci natiahli vedenie už na 25 bodov (83:58). „Dramatická“ bola posledná minúta stretnutia, keď domáci ostreľovali kôš hostí zo všetkých možných pozícií, ale vytúženú stovku nakoniec nedosiahli.