Nitra v dohrávke zdolala Banskú Bystricu

Publikované: 24.11.2013 Autor: denník Šport

Nitra - Banská Bystrica (Smajlagič) (Foto: Peter Baráth)

EXTRALIGOVÝ TELEGRAM

– Aj v druhom tohtosezónnom meraní síl si Inter ako úradujúci šampión poradil s tým vlaňajším, tímom Prievidze.

– Keď Svit zavítal na juh do Komárna, bolo z toho víťazstvo 85:83. Pod Tatrami sa však karta obrátila a domáci prehrali.

– Levice vybojovali cenné víťazstvo, v tejto sezóne už tretie a opäť si tak poistili dôležitú ôsmu priečku.

PROGRAM 15. KOLA

PONDELOK 25.NOVEMBRA: Prievidza – Komárno (18.00).

STREDA 27. NOVEMBRA: Spišská Nová Ves – Levice, Handlová – Banská Bystrica, Nitra – Inter (všetky 18.00). Svit má voľno.

NEDEĽA
BANSKÁ BYSTRICA – NITRA 94:108 (23:25,48:49,75:79)
ŠKP:
Dorazil 24, Grznár 20, Vasilič 7, Sokolov 4, Körner 2 (Rendla 20, Žiak 12, Koczkáš 5, Hintoš 0, Zibrinyi 0). Tréner: Ľ. Doušek.
EDYMAX SPU: Sparks 24, Nuhanovič 24, Smajlagič 20, Lošonský 10, Kysela 0 (Kosa 17/5 trojok, Frazier 9, Hašan 4, Bukovič 0). Tréner: Ľ. Urban.
TH: 24/16 – 14/8. FAULY: 11 – 21, 5 faulov: 27. Hašan, 33. Frazier. TROJKY: 6 – 8. 600. Ženiš, Fuska, Pipíška. ŠTVRTINY: 23:25, 25:24, 27:30, 19:29

Hostia začali lepšie, keď v piatej minúte bolo 9:15. ŠKP sa však dostal do zápasu a v pätnástej minúte vyhrával najvyšším rozdielom o sedem bodov 36:29. V druhom polčase však Nitra potvrdila, že má vysoké ambície, postupne zvyšovala svoj náskok a v 25. minúte viedla prvýkrát dvojciferne o jedenásť bodov (67:56). Domáci veľkou bojovnosťou dokázali v 30. minúte stiahnuť rozdiel na štyri body, ale v záverečnej časti Edymax vysokým tempom a neustálym striedaním hráčov ubehal domácich. Keď v 38. minúte zaznamenali hostia stovku a viedli najvyšším rozdielom v zápase o pätnásť bodov (101:86), bolo každému jasné, že domáci tohto súpera nezdolajú…

SOBOTA
PRIEVIDZA – INTER 70:78(13:22, 36:32, 53:53)
BC:
Batina 20, Jefferson 11/3 trojky, Klarič 9, Guede 9, Lopičič 0 ( Santee 10, Brliť 7, Plannthin 2, Šturcel 2). Tréner: K. Krajnovič.
BK: INCHEBA BRATISLAVA: Baťka 26, Graham 16, R. Williams 15, Bílik 9/3, Starosta 9 (Kuffa 2, Harrison 1, Miloševič 0, Famutimi 0).Tréner: O. Meleščenko
TH: 15/8 – 19/16. FAULY: 13 – 17. TROJKY: 8 – 6. 2 100, Brziak, Kurpaš, Šarišský, ŠTVRTINY: 13:22, 23:10, 17:21, 17:25.

Hornonitrania mali v úvode viditeľný rešpekt z lídra, čo sa prejavilo v nejednej stratenej lopte a v nepresnosti pri zakončení. Aj preto Inter poľahky zvyšoval skóre, v deviatej minúte viedol 22:10. Baťka si zrejme spomenul na minulú sezónu a cítil sa ako doma. V druhej časti sa karta otočila: bojovú zástavu zdvihol Batina, hostia takmer štyri minúty nebodovali, v devätnástej minúte BC vyrovnal (30:30) a jeho hráči odchádzali do šatne so štvorbodovým náskokom. V 25. minúte domáci strácali na súpera (42:49), ale šnúrou 9:0 otočili skóre. Na začiatku poslednej štvrtiny mali síce zverenci Kruna Krajnoviča štyri body k dobru (59:55), ale potom sa zopakoval scenár zo začiatku stretnutia, Baťka opäť prekypoval hernou i bodovou aktivitou a úradujúci majster s prehľadom zvíťazil.

SVIT – KOMÁRNO 81:96 (20:23, 37:45, 51:67)
BK ISKRA:
S. Jankovič 17/4 trojky, Channels 10, McNeal 9, Hrkač 8, Berkis 5 (L. Jackson 15, Findura 6, Židzik 4, Novak 4, Míčka 3).Tréner: R. Jugo.
MBK RIEKER COM-THERM: Kovačevič 27/6, Myles 20, Kozlík 15, Joyner 9, Bilič 4 (Hall 17, Szabó 2, Šoška 2, Stojanov 0). Tréner: F. Rón.
TH: 9/5 – 22/18. FAULY: 22 – 15. TROJKY: 8 – 10. 550. Zubák, Lukáč, Perečinský. ŠTVRTINY: 20:23, 17:22, 14:22, 30:29.

Svitské „medvede“ sa predstavili pod vedením nového chorvátskeho trénera Rudolfa Juga. V prvej štvrtine sa hral kvalitný a vyrovnaný zápas, o tri body ju vyhrali hostia. V druhej desaťminútovke si mierne vedenie v pätnástej minúte vypracovali komárňanskí „lodiari“ (34:25). Tento náskok si udržiavali až do konca prvého polčasu. Svitu nevychádzala streľba spoza trojkového oblúka. Zaznamenali iba jedinú úspešnú strelu z dvanástich pokusov. Po veľkej prestávke jasne dominovali hostia, v 35. minúte tak bolo 79:59 a od tohto momentu sa zápas už iba dohrával. Hostia boli počas zápasu lepším mužstvom a vrátili Svitu prehru z vlastnej palubovky. Podtatrancom opäť haprovala defenzíva, čo po zápase spomenul aj nový kouč.

LEVICE – HANDLOVÁ 65:62 (22:17, 36:29, 55:41)
BK PATRIOTI
: Anuna 15, Wright 14, Lockhart 12, Klár 10 Galata 10 (Obade 3, Vlaič 1, Drapák 0, Klein 0). Tréner: L. Lutovský.
MBK BANÍK: Mrviš 17, Štorcel 11/3 trojky, Gudzič 10, Veličkovič 9, J. Vojtek 0 (Savič 9, Haviar 4, Lehmann 2, P. Vojtek 0). Tréner: Ľ. Smačko.
TH: 32/20 – 18/15. FAULY: 17 – 25, 5 faulov: 40. Štorcel. TROJKY: 5 – 5. 1000. Kúkelčík, Karniš, Daňo. ŠTVRTINY: 22:17, 14:12, 19:12, 10:21.

V súboji družstiev z dolných priečok tabuľky sa zrodilo tesné víťazstvo Levíc. Domáci viedli od začiatku stretnutia rozdielom Štyroch až šiestich bodov a úvodnú štvrtinu vyhrali 22:17. V druhej sa hra vyrovnala, obranné činnosti na oboch stranách boli lepšie než útočné. Po zmene strán sa začalo viac dariť Levičanom, ktorí svoje vedenie postupne zvyšovali a v 29. minúte viedli najvyšším rozdielom šes­tnástich bodov – 53:37. Po tretej časti zápasu bol stav 55:41. Posledná štvrtina patrila hosťom, ktorí úspešnými strelami začali znižovať. Domáci vyše päť a pol minúty nedali ani bod, a tak z bezpečného vedenia bola nakoniec dramatická koncovka. Handlová sa dotiahla na rozdiel troch bodov, ale bližšie sa už nedostala. Hostia počas celého stretnutia ani raz neviedli.

12 Indiana Pacers 8/6 57,14%
13 Minnesota Timberwolves 8/7 53,33%