Séria Prievidze pokračuje, interistickú prestrihlo Komárno

Publikované: 20.11.2013 Autor: denník Šport

Inter - Svit (Jackson, Harrison, Hrkač, Kuffa) (Foto: Vladimír Dorňák)

EXTRALIGOVÝ TELEGRAM

– V predohrávke si už v pondelok Nitra zgustla na Leviciach, ktoré poslala domov s výpraskom 91:47.

– Inter začal „trip“ po palubovkách silných súperov (Komárno, Prievidza, Nitra) tesnou prehrou v Komárne.

– Prievidžania udržali banskobystrického snipera Richarda Grznára na sezónnom minime (10 bodov) a aj vďaka tomu uspeli.

PROGRAM 14. KOLA

SOBOTA 23. NOVEMBRA: Svit – Komárno, Prievidza – Inter, Levice – Handlová (všetky 18.00).

NEDEĽA 24. NOVEMBRA: Banská Bystrica – Nitra (18.00). Spišská Nová Ves má voľno.

STREDA
KOMÁRNO – INTER 83:81 (25:19, 49:33, 67:54)
MBK RIEKER COM-THERM:
Myles 20, Joyner 16, Kozlík 10, Šoška 7, Bilič 0 (Hall 18, Kovačevič 12, Szabó 0, Stojanov 0). Tréner: F. Rón.
BK INCHEBA BRATISLAVA: Starosta 22, Williams 21, Graham 13, Baťka 7, Bílik 2 (Miloševič 10, Harrison 4, Famutimi 2, Bulatovič 0, Kuffa 0). Tréner: O. Meleščenko.
TH: 24/18 – 21/19. FAULY: 19 – 20, 5 faulov: 36. Šoška – 40. Williams. TROJKY: 5 – 4. 600. Brziak, Kúkelčík, Kurpaš. ŠTVRTINY: 25:19, 24:14, 18:21, 16:27.

Po jednoduchšom prechode do útoku viedli hostia v 5. min 13:5. Kovačevič však trojkou v 8. min naštartoval domáci tím (18:17) a Komárno na dlhé minúty diktovalo tempo hry. V 16. min po Kozlíkovej trojke vyhrávalo už 41:28 a ovládalo dianie až do konca polčasu. Prvých päť minút po zmene strán však Inter vyhral 12:3 a stav bol už len 45:52 v neprospech hostí. Postupne však náskok Komárna narástol na dvojciferný – v 31. min svietilo skóre 69:54. Majster však zbrane nezložil, najprv v 35. znížili na 67:71 a potom sa po trojke Miloševiča dostal aj do vedenia 73:71. Drámu rozlúskla až posledná minúta, v ktorej najprv vyrovnal hosťujúci Starosta (78:78) a následne 5 s. pred klaksónom aj Miloševič (81:81). Vo zvyšných sekundách Myles premenil dva trestné hody a Miloševičovej trojke v poslednej sekunde chýbal len kúsok šťastia.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES – SVIT 79:88 (12:26, 40:48, 58:62)
BK 04 AC LB: Baldovský 18, Evans 17, Sek 16, Strzelecki 16, Hovaňák 8 (Znanec 4, Bečarik 0). Tréner: M. Černický.
ISKRA: McNeal 24, Channels 23, S. Jankovič 13, L. Jackson 10, Berkis 0 (Hrkač 12, Míčka 6, Findura 0). Družstvo viedol: J. Drobný.
TH: 18/12 – 15/11. FAULY: 16 – 22, 5 faulov: 39. Evans. TROJKY: 5 – 7. 700. Fuska, Pipíška, Szibilla. ŠTVRTINY: 12:26, 28:22, 18:14, 21:26.

Hostia mali výborný vstup do zápasu. Vysokou úspešnosťou prestrieľali domáce mužstvo a už v I. štvrtine viedli o 18 bodov. Spišiaci sa po nevydarenom úvode postupne dostávali do zápasu, zlepšili streľbu a skóre sa začalo pomaly obracať. Už v 24. min sa dotiahli na súpera (54:54) a začínalo sa prakticky odznova. V týchto chvíľach sa hral obojstranne dynamický basketbal, ktorý sa divákom z oboch táborov určite páčil. Spišiaci však v ďalšom priebehu nevyužili viacero streleckých príležitostí, čo kvalitný súper okamžite využil. Svit opäť zlepšil streleckú úspešnosť a rozdiel začal narastať. Domáci nevyužili zlomové situácie a napriek ich enormnej snahe a bojovnosti zvíťazil kvalitnejší súper.

PRIEVIDZA – BANSKÁ BYSTRICA 80:65 (19:17, 39:36, 61:42)
BC: Klarič 19/3 trojky, Batina 16, Plannthin 7, Santee 6, Guede 3 (Jefferson 11, Brliť 7, Lopičič 7, Biňovský 2, Podhorský 2, Šturcel 0, Jašš 0). Tréner: K. Krajnovič.
ŠKP: Körner 21, Grznár 10, Dorazil 10, Vasilič 10, Rendla 3 (Žiak 6, Koczkáš 5, Sokolov 0, Hintoš 0). Tréner: Ľ. Doušek.
TH: 15/9 – 28/20. FAULY: 28 – 21, 5 faulov: 26. Santee, 36. Lopičič. TROJKY: 7 – 3. 1700. Lukáč, Hricišin, Karniš. ŠTVRTINY: 19:17, 20:19, 22:6, 19:23.

Nástup patril ŠKP, ktorý v 2. min viedol 7:2, no domácim stačili dve minúty, aby šnúrou 10:0 otočili skóre. Následne sa na palubovke objavil ex-prievidzský hráč Žiak a aj jeho zásluhou hostia zmrazili rozlet BC. V 8. min tak svietilo skóre 16:16. Policajti hrýzli aj v úvode druhej časti hry (v 15. min tak bolo 24:25), prvú šancu však dostal Šturcel, potom Batina a vzápätí bol stav 33:27. Stále sa hral dobrý basketbal vo vysokom tempe, vzruchu bolo pod košom dosť, chýbala len strelecká presnosť. Tretie dejstvo ale hostia odohrali v útlme, čím pomohli Bystričanom získať hernú i bodovú prevahu (v 30. min 61:41). Domáci si aj vďaka tomu mohli dovoliť dohrávať s druhou päťkou a šancu tak dostala kompletná lavička. V stretnutí sa im však zranil Jašš.

PONDELOK
NITRA – LEVICE 91:47 (25:18, 42:34, 66:39)
EDYMAX SPU: Lošonský 19, Smajlagič 16, Nuhanovič 14, Kosa 10, Kysela 2 (Frazier 14, Sparks 13, Seman 2, Bukovič 1, Hašan 0). Tréner: Ľ. Urban.
BK PATRIOTI: Lockhart 13, Wright 9, Anuna 7, Galata 4, Klár 1 (Obade 7, Klein 6, Brecska 0, Matúš Marchyn 0, Števko 0, Drapák 0, Šimončík 0). Tréner: L. Lutovský.
TH: 30/22 – 19/13. FAULY: 22 – 25, 5 faulov: 36. Obade – 38. Kysela. TROJKY: 5 – 2. 550. Pipíška, Turčin, Hančík. ŠTVRTINY: 25:18, 17:16, 24:5, 25:8.

Nitra v krajskom derby privítala Levických patriotov. Úvod zápasu vyšiel lepšie favorizovaným domácim, ktorí vďaka presnej streľbe už od začiatku viedli. Po troch minútach bolo 12:2, neskôr 20:10 a úvodnú štvrtinu Nitra vyhrala 25:18. Po piatich minútach druhej periódy už domáci viedli 37:25, no hostia využili pár chýb domáceho celku a do polčasu manko skresali na 8 bodov (42:34). Po zmene strán sa Levice vôbec nechytili. Päť minút nestrelili žiadny kôš, zatiaľ čo Nitra nastrieľala 13 bodov v rade a bolo 55:34. Onedlho Lošonský zvyšoval vedenie svojho tímu na 60:35. Po 30 minútach hry Nitra viedla 66:39. V záverečnej štvrtine Nitra svoje vedenie pohodlne navyšovala. O víťazovi stretnutia sa rozhodlo už v tretej časti hry, no Nitrania v obrane makali až do poslednej sekundy a podarilo sa im udržať Levice na 47 bodoch.