Majster zdolal vicemajstra

Publikované: 16.10.2013 Autor: denník Šport

Inter - Komárno (Bulatovič) (Foto: SITA)

EXTRALIGOVÝ TELEGRAM

– V pondelkovej „televíznej“ predohrávke si rozbehnutý Svit bez problémov poradil so Spišskou Novou Vsou (102:75).

– Keďže Prievidza i Komárno utrpeli prvú prehru v sezóne, stopercentnú úspešnosť si udržala už len Nitra.

– Inter zdolal Komárno vo finále uplynulého ročníka 4:3 na zápasy a dobrý výsledok uhral aj v prvej tohtosezónnej konfrontácii

PROGRAM 5. KOLA

SOBOTA 19. OKTÓBRA: Komárno – Svit, Inter – Prievidza, Nitra – Banská Bystrica, Handlová – Levice (všetky 18.00). Spišská Nová Ves má voľno.

STREDA
INTER – KOMÁRNO 71:61 (24:13, 38:30, 56:45)
BK INTER INCHEBA:
Starosta 16, Baťka 10, Graham 9, Bílik 8, Williams 7 (Miloševič 17, Harrison 4, Urland 0 Bulatovič 0). Tréner: O. Meleščenko.
MBK RIEKER COM-THERM: Hall 22, Kovačevič 12, Myles 8, Kozlík 3, Bilič 2 (Joyner 9, Stojanov 5, Šoška 0, Szabó 0). Tréner: F. Rón.
TH: 19/11 – 19/15. FAULY: 20 – 21, 5 faulov: 28. Harrison. TROJKY: 6 – 4. 900. Gabara, Fuska, Szibilla. ŠTVRTINY: 24:13, 14:17, 18:15, 15:16.

Majster sa do vicemajstra zahryzol hneď od úvodných minút a už v 5. min viedol dvojciferným rozdielom 12:2. Neskôr bolo aj o 13 bodov, no žiaľ, potom akoby interistov postihli dôsledky sebauspokojenia. Komárno však bolo chvíľami až bezzubé a neschopné trestať. Ak sa aj priblížilo na 6 až 8 bodov, Inter okamžite spozornel, sprísnil beztak solídne organizovanú obranu a dokázal sa odpútať. Najviac viedol o 15 bodov (53:38) v 27. min. Ani záverečná desaťminútovka nepriniesla zvrat, a tak fanúšikovia odchádzali z Hant arény bohatší o poznanie, že aj dvaja výborní extraligisti, ktorí sa na jar postarali o fantastické finále, si občas môžu vybrať slabšie chvíľky.

LEVICE – NITRA 58:91 (17:22, 32:46, 46:69)
BK PATRIOTI: Wright 15, Anuna 13/3 trojky, Lockhart 11, Klár 7, Obade 3 (Klein 3, Brecska 2, Marchyn 2, Drapák 2, Šimončík 0, Števko 0, Bóocz 0). Tréner: L. Lutovský.
EDYMAX SPU: Smajlagič 18/3 trojky, Sparks 14, Nuhanovič 14, Frazier 9, Kosa 7 (Bukovič 12, Lošovský 7, Seman 4, Kysela 2, Karlovič 2, Štefek 2, Hašan 0). Tréner: Ľ. Urban.
TH: 18/13 – 12/8. FAULY: 14 – 20. TROJKY: 5 – 7. 800. Kukelčík, Pipíška, Kovalčík. ŠTVRTINY: 17:22, 15:24, 14:23, 12:22

V 3. min bol stav vyrovnaný 6:6, v 5. min viedli domáci 11:8, ale už v 8. min hostia 18:11. Úvodná štvrtina sa skončila 17:22. Už v 13. min viedli hostia dvojciferným rozdielom 32:20. Od tohto momentu boli už neustále v dvojcifernom vedení až do konca prvého polčasu. Na veľkú prestávku odchádzali družstvá za stavu 32:46. Po zmene strán náskok hosťujúceho celku postupne narastal, v pohode hrajúci Nitrania po tretej štvrtine viedli 69:46. Keď v úvode poslednej časti nedali domáci 3. min ani bod, hostia zaznamenali šnúru 12:0. O výsledku bolo prakticky rozhodnuté. V záverečných minútach obaja tréneri dali príležitosť aj hráčom z lavičiek.

BANSKÁ BYSTRICA – PRIEVIDZA 89:70 (25:16, 45:37, 72:57)
ŠKP: R. Grznár 34/3 trojky, Vasilič 14, Žiak 13, Körner 11/3, Sokolov 2 (Rendla 10, Vlaič 5). Tréner: Ľ. Doušek.
BC: Batina 15, Plannthin 11, Santee 10, Jašš 0, Klarič 0 (Guede 18, Lopičič 14, Podhorský 2, Šturcel 0). Tréner: K. Krajnovič.
TH: 26/19 – 15/10. FAULY: 20 – 23, 5 faulov: 36. Sokolov – 26. Jašš. TCH: 26. tréner Prievidze. TROJKY: 10 – 4. 600. Brziak, Karniš, Kurpaš. ŠTVRTINY: 25:16, 20:21, 27:20, 17:13.

ŠKP dobre začal, a tak pomerne skoro, už v 6. min, bolo prvý raz dvojciferne o rovných 10 bodov – 20:10, v 16. min domáci viedli o 11 bodov (37:26). Prvý polčas vyhrali „policajti“ hlavne vďaka presnej ruke Grznára, ktorý v prvom polčase zaznamenal 24 bodov. Zdalo sa, že všetko pôjde hladko. Úvod druhého polčasu však Prievidza zvládla lepšie a v 25. min bolo už iba o 2 body 49:47! Bystričania však prepli na vyššiu rýchlosť a začali sa hosťom bodovo vzďaľovať, v 32. min bolo o 16 bodov – 76:60, v 39. min bol rozdiel najvyšší (85:65). ŠKP tak zaknihoval cenné domáce víťazstvo, keď diváci najviac tlieskali Grznárovi, ktorý je po návrate pod Urpín veľkou oporou.

PONDELOK
SVIT - SPIŠSKÁ NOVÁ VES 102:75
BK ISKRA:
L. Jackson 22, McNeal 19, Berkis 11, Channels 8, S. Jankovič 6 (Židzik 13, Míčka 11, Novak 5, Hrkač 3, Dratva 2, Buday 2, Findura 0). Tréner: D. Solomon.
BK 04 AC LB: Painter 22, Hovaňák 9, Sek 5, Baldovský 4, Bukowiecki 2 (Brutovský 11, Znanec 10, Š. Bečarik 7, Krajňák 5, Osvald 0, Šomšák 0, Antoni 0). Tréner: M. Černický.
TH: 18/13 - 11/8. FAULY: 16 - 17. TROJKY: 7 - 7. 600. Gabara, Fuska, Matejčík. ŠTVRTINY: 27:17, 25:18, 31:21, 19:19.

Predohrávka nemala taký herný náboj, ako v mávali derby Podtatrancov so Spišiakmi v minulosti. Odzrkadľovalo to postavenie súperov v tabuľke. Prví udreli hostia, chvíľu aj viedli, no v 5. min domáci vyrovnali na 10:10. Potom už vzali hru do svojich rúk. Súpera nepustili do vedenia a s prehľadom kontrolovali vývoj. V 26. min bol prvý raz rozdiel dvadsaťbodový (67:47). Hosťom nemožno uprieť snahu držať tempo s domácimi, ale herne im nestačili. V závere diváci volali po stovke, čo im striedajúci Dratva splnil. Výsledok zodpovedá priebehu hry.