Motivácia pre mládež v klube

Publikované: 09.10.2013 Autor: denník Šport

Slovan Bratislava (Foto: Vladimír Dorňák)

Z troch zápasov dve víťazstvá a jedna prehra, v terajšej „skreslenej“ tabuľke deväťčlennej extraligy výborné druhé miesto. To je terajšia vizitka bratislavského Slovana, ktorý najprv v sobotu vyhral nad Levicami 63:53 (36:24) a na druhý deň zdolal ešte o dva body presvedčivejšie (69:57) Petržalku.

S výsledkami bol, prirodzene, spokojný tréner Ladislav Kozmon. „Ani predchádzajúca vysoká prehra 53:97 v Ružomberku ma nijako netrápi. Vzhľadom na to, že sme hrali proti štvrtému tímu Európskeho pohára FIBA, ktorý tvoria čisto profesionálne hráčky, je to solídny výsledok. Veď u nás sú dievčatá čisté amatérky a trénujeme iba trikrát týždenne. Keby sme boli prehrali trebárs o osemdesiat bodov, ani vtedy by nebol dôvod čudovať sa,“ vyslovil svoj názor muž, ktorý je aj hlavný mecenáš bratislavského klubu.

Slovan sa vrátil do najvyššej súťaže po dvoch sezónach v I. lige. Nad našou otázkou o ambíciách v extralige sa Ladislav Kozmon iba pousmial. „Žiadne veľké nemáme. Hráčky si postup do extraligy vybojovali, preto sme sa prihlásili. A vnímame to aj ako povinnosť či motiváciu voči všetkým dievčatám, ktoré máme v trinástich mládežníckych družstvách. Nech vidia, že ak prejavia dostatočný talent, tak si môžu v Slovane zahrať aj v extralige.“ 

Káder „belasého“ družstva sa v porovnaní s tým, ktoré si vybojovalo postup pod vedením Juraja Adamčíka, takmer nezmenil. Pribudla doň ako výrazná posila Renáta Talajková-Kozmonová, ktorá sa vrátila zo Šamorína a znova prišla pomôcť aj nemenej skúsená Beata Paulovičová. Prvá z nich sa výrazne (až 26 bodmi) zaslúžila o víťazstvo nad Levicami, druhá sa dobre uplatnila v nedeľu proti Petržalke. A spolu by mohli tvoriť pre každého súpera nebezpečné podkošové duo.

Iba s odchovankyňami

Ladislav Kozmon síce nechcel hovoriť o žiadnom „vytýčenom“ umiestení v extralige, ale isté je, že Slovan chce v rámci možností každého súpera potrápiť, ba aj zdolať. Podľa neho je však isté, že Slovan nemieni kupovať žiadne hráčky, ale si ich predovšetkým vychovávať. A tie nech potom niekedy v budúcnosti hrajú , ak na to budú mať, hoci aj o titul…

 


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

YAKE YAKE live
10.07.2020
NIT NIT
SNV SNV live
10.07.2020
STR STR
TRN TRN live
10.07.2020
CBK CBK
ZBB ZBB live
10.07.2020
POP POP

ScoreBoard ...

BNB BNB 10.07.2020 BSC BSC
INT INT 10.07.2020 LMI LMI
GLX GLX 10.07.2020 SNV SNV
PDZ PDZ 10.07.2020 RIM RIM