Handlová nestačila na Svit

Publikované: 09.10.2013 Autor: denník Šport

BK Iskra Svit tím  (Foto: Peter Baráth)

EXTRALIGOVÝ TELEGRAM

– V pondelňajšej predohrávke 2. kola uspelo Komárno na pôde regionálneho rivala, tímu Levíc 92:77.

– Banskobystrický Richard Grznár stanovil nové sezónne maximum, keď nastrieľal 33 bodov.

– Bez víťazstva na konte zostávajú ešte tri družstvá: Spišská Nová Ves, Handlová a Levice.

– Parádne to sypalo aj svitskému Sašovi Jankovičovi: 6-krát trafil spoza oblúka, celkovo dosiahol 28 bodov.

PROGRAM 3. KOLA

SOBOTA 12. OKTÓBRA: Svit – Inter, Komárno – Banská Bystrica, Prievidza – Levice, Handlová – Spišská Nová Ves (všetky 18.00). Nitra má voľno.

STREDA
BANSKÁ BYSTRICA – INTER 79:98 (20:29, 38:51, 66:77)
ŠKP:
R. Grznár 33, Körner 15, Žiak 14, Sokolov 6, Vasilič 4 (Rendla 7, Koczkáš 0, Hintoš 0). Tréner: Ľ. Doušek.
BK INCHEBA BRATISLAVA: D. Williams 26, Bílik 19, Baťka 16, Graham 12, Starosta 11 (Bulatovič 5, Harrison 4, Miloševič 3, Urland 2, Musil 0). Tréner: O. Meleščenko.
TH: 28/17 – 30/22. FAULY: 22 – 25, 5 faulov: 39. Grznár. TROJKY: 6 – 4. 600. Gabara, T. Lukáč, Pipíška. ŠTVRTINY: 20:29, 18:22, 28:26, 13:21.

ŠKP dobre začal, keď v 2. min viedol 4:0 a v 5. ešte 12:8. Nezvládol však záver prvej štvrtiny, keď Inter vďaka šnúre 7:0 z 10. min vyhral periódu o 9 bodov. Hostia boli lepší aj v druhej štvrtine, v 18. min už viedli 49:32. Keď v 24. min majster natiahol svoje vedenie na najvyšší rozdiel 22 bodov (62:40), zdalo sa všetko jasné. Bystričania to však nezabalili a obrovskou bojovnosťou sa takmer vrátili do zápasu, pretože v 34. min prehrávali už „len“ 72:81. Najmä Grznár mal neomylnú ruku. Majster si však víťazstvo nedal vziať a záver sa zase niesol v réžii žlto-čiernych. Domáci nastúpili bez zraneného Dorazila a počas zápasu prišli aj o Koczkáša, ktorý viac do stretnutia nezasiahol.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES – NITRA 62:80 (12:21, 31:39, 47:57)
BK 04 AC LB: Baldovský 11, Hovaňák 8, Kacper 8, Bukowiecki 6, Turan 6 (Š. Bečarik 9, Znanec 8, Macejko 2, Brutovský 2, Krajňák 2, Antoni 0). Tréner: M. Černický.
EDYMAX SPU: Nuhanovič 24, Smajlagič 22, Sparks 12, Frazier 5, Kosa 2 (Seman 7, Karlovič 6, Lošonský 2, Kysela 0, Bukovič 0, Štefek 0). Tréner: Ľ. Urban.
TH: 23/19 – 25/18. FAULY: 22 – 24, 5 faulov: 25. Kosa, 34. Frazier. TROJKY: 3 – 2. 700. Zubák, Kovalčík, Perečinský. ŠTVRTINY: 12:21, 19:18, 16:18, 15:23.

Úvod zápasu sa niesol v réžií hráčov Nitry. Domáci sa prebrali až v 5. min, keď zvýšili dôraz v útoku a obrane, ale na výsledku sa to neprejavilo. Výsledok prvej štvrtiny (12:21) poukázal na pomer síl na ihrisku. Druhá časť už bola basketbalovejšia, Spišiaci predviedli pekný basketbal, ktorý divácka kulisa ocenila potleskom. Polčasový rozdiel 8 bodov dával šancu na úspech obom mužstvám. Podobne vyrovnaný priebeh mala i tretia štvrtina. O zápase sa rozhodlo až v záverečnej časti. Domácim sa prestala dariť streľba, čo strelecky disponovaní hostia využila, aby víťazstvo strhli na svoju stranu. Spišiaci napriek prehre podali sympatický výkon, tréner domácich dal príležitosť celej mlade lavičke.

SVIT – HANDLOVÁ 103:71 (25:14, 53:31, 80:48)
BK ISKRA: S. Jankovič 28/6 trojok, L. Jackson 18, McNeal 12, Channels 11, Berkis 8 (Židzik 10, Novák 6, Míčka 5, Hrkač 3, Buday 2, Findura 0). Tréner: D. Solomon.
MBK: Guzič 17, Mrviš 13, Veličkovič 11, J. Vojtek 4, Štorcel 2 (Galád 7, Haviar 6, Kiss 6, Ridzoň 4, P. Vojtek 1, Lozančič 0). Tréner: Ľ. Smačko.
TH:
21/14 – 20/13. FAULY: 18 – 22, 5 faulov: 35. Gudzič, TCH: 30. Jankovič. TROJKY: 9 – 6. 450. Kúkelčík, Šarišský, Karniš. ŠTVRTINY: 25:14, 28:17, 27:17, 23:23.
Po nevydarenom prvom zápase v Banskej Bystrici vstúpili „medvede“ v domácom prostredí do stretnutia oveľa lepšie, keď už v 10. minúte si vypracovali dvojciferné vedenie 25:14. Od tohto okamihu boli pánmi na ihrisku a v 18. min už viedli o rovných 20 bodov 44:24. Po veľkej prestávke sa obraz hry nezmenil. Na ihrisku akoby bolo iba jedno družstvo a v 26. min tak na ukazovateli svietilo skóre 69:39. Po tomto momente sa zápas iba dohrával a vytúženú 100-bodovú hranicu prekonal 93 sekúnd pred koncom 3-bodovým košom najlepší hráč na ihrisku Saša Jankovič.

PONDELOK
LEVICE – KOMÁRNO 77:92 (20:16, 40:43, 57:66)
BK PATRIOTI
: Wright 19, Anuna 16, Klár 12, Obade 9, Lockhart 9 (Matúš Marchyn 6, Klein 5, Šimončík 1, Brecska 0, Boócz 0). Tréner: L. Lutovský.
MBK RIEKER COM-THERM: Myles 24, Kovačevič 13/3 trojky, McElhart 13, Kozlík 2, Šoška 1 (Bilič 20/3 trojky, Szabó 9, Joyner 7, Stojanov 3). Tréner: F. Rón.
TH: 24/18 – 22/13. FAULY: 24 – 26, 5 faulov: 37. Klár, 40. Klein. TROJKY: 5 – 9. 1150. Gabara, Ženiš, Turčin. ŠTVRTINY: 20:16, 20:27, 17:23, 20:26.

Úvod patril jednoznačne Komárnu, ktoré v 4. min viedlo 8:1. Po oddychovom čase domácich sa Levičania postupne dotiahli, v 7. min bol stav 12:12 a v 9. min dokonca 19:12, čo bolo najvyššie vedenie domácich. V priebehu druhej desaťminútovky si Levičania do 18. min udržiavali mierne vedenie, po trojke Stojanova však išlo vpred Komárno (36:34). Na polčasovú prestávku odchádzali družstvá za stavu 40:43. V tretej štvrtine viedlo už len Komárno, v 25. min 53:51 a po tretej štvrtine bol stav 66:57. V priebehu poslednej štvrtiny náskok hostí postupne narastal, najvyšším rozdielom 16 bodov viedli v 38. min (85:69). Favorizovaní hostia nakoniec vyhrali a naplnili tak očakávania.