Basketbalová extraliga mužov na Spiši bude

Publikované: 06.09.2013 Autor: denník Korzár

Spišská Nová Ves fanúšikovia (Foto: Lukáš Barč)

Do neľahkej situácie sa dostal BK 04 AC LB. Zamotaná finančná situácia klubu vyvoláva množstvo otáznikov a dohadov nad mužským basketbalom na Spiši.

Na prstoch jednej ruky (a to si ešte dva môžete useknúť) sa dá spočítať počet hráčov BK 04 AC LB, ktorí sa pripravujú na novú sezónu. V tomto týždni Spišiaci prakticky netrénujú. A aj tí traja spolutrénujú so ženami.

Nový súťažný ročník 2013/2014 bude pre extraligových mužov a klub zo Spiša výnimočný, lebo to bude jubilejná desiata sezóna. Situácia sa však vyhrotila až tak, že je otázne, či vôbec bude.

„Určite sa extraliga bude hrať,“ povedal najpodstatnejšiu informáciu šéf BK 04 AC LB Spišská Nová Ves Jozef Gonda. Už sa viedli dohady, že Novovešťania sa prihlásia do 1. ligy, dokonca, že sa neprihlásia vôbec.

„Extraliga bude, len je otázne s akým štandardom, s akými hráčmi a trénerom. Dnes je zasadnutie basketbalového výboru a z neho potom dáme ucelené informácie a vyhlásenie. Basketbalová verejnosť sa pýta a chce byť informovaná. Treba počkať ešte jeden deň,“ dodal Jozef Gonda.

Milan Černický (Foto: Mário Bočák)

Všetky zahraničné posily, ktoré trénovali pod vedením Milana Černického už na Spiši nie sú. Rovnako je veľa otáznikov nad ďalším osudom trénera Černického, ktorý si vzal niekoľko dní na rozmyslenie, či bude ďalej pokračovať pri kormidle spišskonovoveských basketbalistov.

Podľa zákulisných informácií trápia klub finančné dlhy z minulej sezóny, ale ešte ťažšie bude financovanie nového ročníka po údajnom odstúpení jedného z najväčších sponzorov.

 


Diskusia