Excentrik Rodman vydal knihu pre deti

Publikované: 31.01.2013 Autor: SITA

Jeden z najvýstrednejších basketbalistov svetovej histórie Dennis Rodman, ktorý ani dávno po konci úspešnej kariéry nezostáva nič dlžný svojej povesti excentrika, sa svetu najnovšie prezentoval ako spisovateľ. 

V súčasnosti 51-ročný Američan (nar. 13. mája 1961) v stredu uviedol na trh knihu pre deti s názvom „Dennis the Wild Bull“ (z angl. Dennis, divoký býk). Rodman sa svojím dielkom pokúsi odovzdať deťom vlastné skúsenosti, ako prekonávať prekážky už v útlom veku.

Bývalý skvelý krídelník a člen Siene slávy Rodman patril v 90. rokoch k najlepšie brániacim hráčom v NBA, ktorú v tímoch Detroit Pistons (2×) a Chicago Bulls (3×) vyhral dovedna päťkrát. Dvakrát sa stal najlepším obrancom v lige a sedemkrát ovládol štatistiku najlepšie doskakujúcich hráčov v tejto súťaži. Omnoho známejší ako pod košmi bol však mimo palubovky, kde ho sprevádzali početné škandály v nočných kluboch či opletačky s políciou. Na autogramiádu autobiografie prišiel v bielych svadobných šatách. „Keď bolo treba vypredať halu, odrazu nikto nemal problém s tým, že som tak trochu blázon. Hovorí sa, že Elvis Presley zomrel. Ale nie je to pravda. Pozrite sa na mňa, veď len zmenil farbu pokožky,“ vtipkoval Rodman, ktorý si vyskúšal napríklad wrestling či kuriózne fínske majstrovstvá sveta v prenášaní manželiek.

 
SITA Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

INT INT 26.09.2020 SNV SNV
LEV LEV 26.09.2020 PDA PDA

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV